האם המודעות והידע בעוכרינו?

לפני שבוע היה תחקיר על איכות שמן הזית וכיצד "עובדים עלינו", כשאנחנו בתמימות קונים שמן זית איכותי כביכול. אני מאוד בעד תחקירים מסוג זה ולא בגלל סוף התחקיר שבו מראים מה כן טוב לקנות, כיוון שגם בהמלצות אלו- עשויים להיות שיקולים "לא כשרים", מתוך אילוצים משפטיים או רייטינג.

אני בעד תחקירים מסוג זה, בכדי לצפות בהתעוררות שקיימת אצלנו, הקושי לקבל "שעובדים עלינו".

חברים, לא סתם אן ויגמור, שהביאה לנו את שיטת הריפוי הנקראת Raw Food, טענה שיש 3 סיבות לחולי בעולם, אחת מהן אפילו מסתתרת בתוך המילה מחלה, והיא חלם: בורות, חוסר ידע.

חלם היא סיבה מרכזית לחוסר איזון שקיים בגופינו, תחלואות שונות, כאבים, עודף משקל ועוד.

אכן העולם היום מבלבל מאוד, התעשייה שמטרתה להרוויח כסף בכל דרך גם אם על חשבון בריאותינו מבלבלת אותנו עם מחקרים, מוצרים, תרופות שנותנות מענה לפגיעה של המוצר, תוסף מזון שנותן מענה לפגיעה של התרופה שהמזון המתועש גורם, מוצרי דאייט ודיאטות שמשבשות איזונים בגוף בכדי כביכול להוריד משקל מהחיים מלאי הפיתויים שיש לנו, וכן הלאה….

ולכן שוב אזכיר את המילה אחריות, שמתחילה מ-א שזה אני ואח"כ מביאה אותנו לקחת אחריות לאח ולאחר… לקחת אחריות על עצמינו מבלי לבוא בטענות לתעשיה ולכל גורם סביבנו זו כבר התחלה טובה. ההבנה לעוצמה שיש בגופינו, למפעל החיים הזה, ההבנה כיצד פועל, למה הוא זקוק בכדי לחיות באיזון ולייצר ביעילות ובאיכות את תוצרתו שהינה מטבע החיים.

הרבה שאלות אנחנו צריכים לשאול את עצמינו,

לפני שאנחנו באים בטענות ומתוסכלים מתחקירים כאלו ואחרים:

האם לפני שראינו בטלביזיה את שמן הזית המזיק שאנחנו אוכלים ממנו, אכלנו בשר רווי בהורמונים? או חטיף שעשוי כולו מחומרי טעם, שימור, צבע ועוד? האם למחרת התחקיר פתחנו את הבוקר בעוגיה? אולי שתינו על הדרך קולה? כמה כוסות קפה? נתנו לחמניה מקמח לבן עם שוקולד לילד לבית הספר? אולי שכחנו גם לשתות מים כי קשה לשתות מים? ובצהריים לא היה זמן אז הוצאנו מהפריזר מנה קפואה מוכנה ברגע למיקרוגל, או אולי איזה טבעול? או אולי אכלנו דווקא סלט עם ירקות מהונדסים גנטית מלאי חומרי הדברה והורמונים, שפוגעים ומשבשים את פעילות הגוף? אולי קנינו גם ארטיק לילד אחה"צ כי מסכן, מגיע לו משהו מתוק? וגם לא היה לנו זמן להכין ארוחת ערב אז "צ'יפרנו" את המשפחה בארוחת ערב של ציפס והמבורגר בחוץ כדי שכולם יהנו?

חברים, כל השאלות שהעלתי אומנם בציניות, אבל עם אכפתיות גדולה לבריאותכם, אני מעוניינת להפוך את הבהלה מכל תחקיר. למקום של התבוננות, תובנה. תובנה אחת למשל ששמירה על איזון של גוף ונפש כולל מניעת עודף משקל היא באחריותינו, ושהגוף שלנו לא צריך הרבה אך את מה שהוא צריך יש ללמוד וליישם. וחשוב לא להיות קיצונים ולדעת "להינות מכל העולמות" מתוך איזון מסוים.

ומקווה לא לחדש לכם:

כשאתם צורכים כדורים לאיזון לחץ דם, סוכר, כולסטרול, בלוטת התריס, כאבי ראש, דלקות פרקים ועוד, אתם לא מרפאים את המחלה!!! במקרים בהם אנשים לוקחים את אותם כדורים שאכן חייבים לקחת אך מנגד לא פועלים לשינוי באורח החיים שלהם, מובטח להם עם השנים התווספות של עוד מחלות ועוד קשיים, ולמעשה זה מצב מובהק של "עיניים עצומות לרווחה".-

דוגמא: לאכול עוגיה ולקחת כדור לסוכרת, זו סוג של בדיחה עצובה לגוף.

חברים בוא נפסיק "לעבוד על עצמינו", לברוח מעצמינו, בואו ניקח אחריות על עצמינו, וכל אחד במקום עבודתו ועיסוקו, יעשה כמיטב יכולתו לא לעשות מעשה "לא כשר" או של "הקטנת ראש" למען כסף, למען רווח, כיוון שהעולם שלנו עגול ובסופו של דבר אותו מעשה פוגע בבריאות ובאיכות החיים של כולנו.

לשיתוף: