״יהיו מזונותיך תרופותיך ותרופותיך מזונותיך״ (היפוקרטס, 370 לפנה״ס)

השבוע משתפת אתכם במקרה אישי שלי, שהינו שכיח בעונה זו,
חליתי בשפעת או בוירוס אחר, זו נקראת מחלה אקוטית וכפי שכתבתי בטור עוד בעונת הסתיו כשהסברתי על מערכת החיסון, זו נקראת מחלה "בריאה", לרוב מצביעה על גוף שמסוגל להלחם בגורם המחלה, כיוון שבתוך המילה מחלה קיימת גם המילה לחימה.
מחלה אקוטית מהווה לעיתים דרך של הטבע לגרום לניקוי של הגוף.
אבל למרות כל הידיעה הזו, כשזה קורה לך, זה אף פעם לא הזמן המתאים, מי שמכיר אותי יודע שהחלק הקשה לי ביותר הוא לנוח, להבין שהעולם לא ייעצר אם אפרגן לי כמה רגעים של הסרת הדאגות ומנוחה. תחשבו איזו עוצמה יש לוירוס קטן שלהבדיל מחיידק, גם לא יודע לחיות בזכות עצמו וחי על חשבון התא. להשבית גוף שלם, וליצור בגוף מלחמת עולם.
 לאחר יום וחצי שבו גם חוויתי 40 מעלות חום ותחושות נוראיות, התאוששתי.
אשתף אתכם בארון התרופות שלי ומה כדאי לבחור להזין את הגוף בשביל לעזור לגוף ולחיילים האמיצים (מערכת החיסון) שנלחמים בוירוסים "הטרוריסטים". 
ברגע שיכולתי להעמד הכנתי סלט מהמרכיבים שהיו במקרר. חשוב היה שיכיל הרבה ירוק שמנקה ומעשיר, פטרוזיליה, כוסברה, מלפפון (כל המרבה הרי זה משובח), סלק, צנון לבן (ירק שורש מנקה כבד, עשיר בויטמין C ומשפחת B), בצל (גם סופח רעלים ובו אנטי אוקסידנטים חשובים), עגבניה, אבוקדו, שמן זית, לימון!!! ושום.
 כמו כן דאגתי להזין את הגוף בהרבה מים, שתיית לימון סחוט טרי, כמה אגוזי מלך, ומעט דייסת שיבולת שועל עם קינמון (מצויין למערכת הנשימה) ודבש לא מחומם.
חשוב להבין שהגוף בזמן מחלה לא זקוק להרבה מזון ובטח לא כזה שיכביד עליו ויגזול ממנו אנרגיה לריפוי. אבל מה שנכנס שיהיה כח עזר חשוב ומקל.
כל בחירה בזמן מחלה לאכול דבר מתיקה/ לחם/ פחמימה ריקה למעשה מחליש את מערכת החיסון ומחזק למעשה את הוירוס "האויב",
 דאגתי בבוקר כשהתחלתי להתאושש להכין סמודי שהינו שיק ירוק טעים, שילוב של ירוקים עם פרי ותמרים.
חליטות תה של קמומיל עם קינמון וטימין שתיתי לאחר שהחום החל לרדת.
לגבי ארון התרופות שלי למצב שכזה: תמצית זרעי אשכוליות G.S.E, פרוביוטיקה, ויטמין C ,
ניתן לשלב אצה כחולה ירוקה (כתוסף), שמן אתרי אקליפטוס ולכאבי הראש החזקים שהיו תוך כדי שמן אתרי מנטה.
חשוב מאוד!!! ההמלצות שציינתי בהחלט יכולות שלא להתאים לכולם, בהתאם לתרופות ומצב בריאותי שקיים, ובטח לא מחליפות המלצות רופא:), לכן חשוב להתייעץ עם גורם מקצועי לפני לקיחת תוספים.
כמו שאומרים העיקר הבריאות, אהבה והחיוך!

לשיתוף: