״עליה מדאיגה בהשמנת ילדים״

נתקלתי בכותרת ראשית בעיתון ידוע שאומרת כך!
אני מתנצלת מראש על הציניות,
מה תגידו על הבדיחה הגרועה הזו?
״עלייה מדאיגה בהשמנת ילדים״
דגש על המדאיגה!!!
אני מבינה שפשוט אנחנו "מתים" על הצורך לדאוג!
קודם דואגים בכל דרך בכלי התקשורת להציף אותנו בפרסומות, בשכנועים מתוחכמים יותר או פחות, בכדי שהילדים והמבוגרים יאכלו את כל מה שהגוף שלנו לא צריך!!! לצורך העניין אני קוראת להם פרסומות ״פשע״. אח"כ דואגים מהתוצאות.

הפרסומות להם אנחנו חשופים בלי סוף, הינם למזונות שפוגעים קשות בבריאות ובדרך אגב גורמים להשמנה מתוך ההתמכרות לאותם מרכיבים תעשייתיים וערפול כח השיפוט של האדם, מה נכון לו ומה לא.
למשל, מתי פעם אחרונה פגשתם בפרסומת של מועצת הירקות והפירות? מה, לא אטרקטיבי? אין מספיק פוטנציאל לכסף בפרסומת על ירקות ופירות?
ואם לא מספיקים הדאגה, ההשמנה והחולי שמגיע איתם. פותחים את הכתבה שהייתה מצורפת לאותה כותרת מדוברת ומה פוגשים? עוד נזק- דוגמא לדיאטות, ״אסורים״, ״הגבלות״… אני קוראת להם ״מאסרי עולם״, אנשים חיים ב״מאסרי עולם״.
אוכלים אוכל שאוכל אותם מזיק ומשמין ובנוסף נשארים בקבוצות ודיאטות שמעצימים את ההפרעות האכילה שנוצרו מאותן דיאטות בעצמן.
היום יש שפע של הפרעות אכילה שנוצרו כתוצאה מדיאטות. קיימים היום לימודי תואר שני להפרעות אכילה, לטיפול בשפע של סוגי ההפרעות אכילה שקיימים היום לצערנו, בגלל התנהלות לא נכונה עם גופינו, דיאטות שונות מביאות למעשה לא רק נזק גופני אלא גם נפשי.
העלייה בהשמנה ובחולי מוכיחים שדיאטות של ״הגבלות״, ״ אסורים״…הפיכת האדם ל״תוכי״ לא עובדות.
אנשים חיים בפחד מהאוכל, כובלים את חייהם בדיאטות ובקבוצות שמחזקות לאנשים את הפחד מהאוכל. וכן דיאטות שבהן חוסר היגיון לתפקוד הפיזיולוגי הידוע של הגוף.  רבים  מאיתנו גם כשמרזים נשארים שמנים בראש! מכורים לאוכל בראש ! ולכן חייבים להישאר גם ב"מאסר העולם" של דיאטות.
בתפריט לדוגמא שיש בכתבה, ישנה הצעה לתפריט לילדים לפתוח את הבוקר עם שוקו, תגידו למה? מה בדיוק נותן השוקו בבוקר לילד? זה מה שנכון לתפקוד הגוף בבוקר? כואב הלב על הילד ועל המורה שמקבלת את הילד אחרי שוקו בבוקר. אפשר להוכיח כי השוקו הזה יכול לדוגמא לגרום להגברת התיאבון אחה"צ, לצורך לנשנש ואיתו הקושי שעולה בהתאפקות וב״עמידה״ בתפריט ברור, שניתן לו.
אין בתפריט המצורף בכתבה התייחסות מה מעניק לנו המזון הספציפי.
כיצד ניתן לבחור מתוך היצע, מה נכון לכל אחד.
הדוגמא לתפריט בכתבה לא פותרת שום דאגה, לא השמנה וגם לא חולי.
כפי שהתחלתי וכתבתי. פשוט נהנים לדאוג ומייצרים במו עצמינו סיבות – במקום לפעול אט אט ולפתור את הדאגה, ההשמנה והחולי. מגיע לנו להרגיש חיוניים, בריאים ובמשקל תקין!!!

לשיתוף: